Lahůdky Via Delicia

Značka Via Delicia a její historie

Na počátku založení značky Via Delicia byl nález staré knihy z roku 1925 o zavařování, s pečlivými zápisky původní majitelky - zřejmě hospodyně ze statku. Neuvěřitelná bohatost čerstvých surovin od pozdního jara do podzimu a zároveň omezené možnosti uchování potravin ji vedly k využívání tehdy moderní konzervace zavařováním plechovkách a zavařovacích sklenicích. Tím si naši předkové dokázali prodloužit sezónu konzumace plodin až do zimy, nebo do začátku nové sklizně. Některé recepty jsme ponechali v původní podobě, jiné jsme mírně upravili a na dalších ještě pracujeme a dolaďujeme je. Aby byly výrobky co nejvíce autentické, rozhodli jsme se používat i tradiční zavařovací sklo zn. Weck. Některé tvary této značky se skutečně používaly už koncem 19. století.    

Paštiky

Paštika z divočáka 130g

Paštika je provoněná divokým kořením a jalovcem, je dobře roztíratelná. Složení výrobku: Maso z divočáka (51%), vepřové maso, červené víno (4,5%), zelenina, sůl, koření. Tento výrobek neobsahuje lepek.

 

Srnčí paštika s portským vínem 130g

V hájenkách a na panstvích bylo srnčí maso v sezóně relativně často na jídelním stole. Srnčí maso je velmi vyhledávané pro svou chuť i dnes. Ve starých recepturách se často kombinuje se sladkým vínem. Dovolili jsme si tedy vytvořit hrubě mletou paštiku s přídavkem portského vína, které dodává paštice nezaměnitelnou chuť. Složení: srnčí maso (52%), vepřové maso, zelenina (obsahuje celer), portské víno (2,4%), jedlá sůl, koření.

Játrová paštika podle tradičního rodinného receptu 130g

Zabíjačková, hrubě mletá paštika z vepřových jater, do které přidáváme pořádnou porci cibulky, restované na vepřovém sádle. Složení: vepřové maso, vepřová játra 30%, cibule 18%, uzené maso (bez přidaných rychlosolí), paštikové koření, jedlá sůl.

Kachní paštika s jablky 210g

Paštika z kachního masa a kachních jater, doplněná o jablíčka a restovanou cibulku. Složení: kachní maso 60%, kachní játra 17%, vepřové maso, jablka, cibule, jedlá sůl, koření.

Králičí paštika 130g

Lahůdková záležitost - pečený králík, trošku vepřového masa, čerstvá zelenina, sůl a koření. Neobsahuje lepek, konzervanty ani barviva. Používáme čerstvé králičí maso z českých chovů. Složení: Králičí maso 72%, vepřové maso, zelenina (mrkev, celer, cibule), sůl, koření.

 

Ostatní delikatesy z masa

Kachní stehýnka ve vlastní šťávě 450g

Kachní stehýnka pro Vás nejdříve pečeme s kmínem. Sádlo, které je pod kůží, se postupně rozpouští a tím pak stehýnka během pečení poléváme. Potom je po dvou naskládáme do skleniček a zalijeme sádlem a výpekem. Stehýnka se dají podávat studená se salátem, ale nejlepší jsou rozpečená na pánvičce nebo v troubě na trošce sádla, ve kterém jsou obalená. Podáváme se zelím a knedlíkem, nebo s opékanými brambůrky či s šouletem. Složení: pečená kachní stehýnka - 2ks, 55% (600g v syrovém stavu před pečením), kachní sádlo, sůl, kmín.

 

Pečený králík s vepřovým bůčkem 210g

Kousky králíka a vepřového bůčku, naložené ve voňavém koření a upečené dozlatova společně s cibulkou a s kořenovou zeleninou. Složení: králičí maso 62%, vepřový bůček 25%, cibule, mrkev, celer, jedlá sůl, koření.

 

Vepřové maso z udírny 210g

Uzené vepřové maso bez dusitanových solí, vyuzené klasickým způsobem na bukovém dřevu. Složení: uzené vepřové maso 90% (vepřové maso, jedlá sůl), voda.

 

Pečená křepelka podle paní nadlesní 210g

Objevte křepelku upravenou podle tradičního receptu z hájenky, kde se občas naskytla příležitost vychutnat si tuto delikatesu. Křepelky, ale i koroptve, bažanti, nebo sluky se pekly na slanině se zeleninou, s divokým kořením. Je skvělá podávaná za tepla na své zelenině, i za studena jako delikatesa k vínu. Složení: celá pečená křepelka, cibule, mrkev, celer, červené víno, slanina bez dusitanových solí, jedlá sůl, koření.

 

Vepřové maso ve skutečné vlastní šťávě 210g

Vepřovka jak má být - obsahuje 99% kvalitního masa. Pouze nemleté vepřové maso a soli tak akorát. Maso pustí šťávu během sterilování, nepřidáváme žádnou vodu. Tento produkt neobsahuje lepek. Složení: vepřové maso 99%, sůl.

Jelení paštika s brusinkami 130g

Hovězí maso v nadrceném pepři 210g

Jehněčí pečínka 210g