Španělská biodynamická vína

O biodynamickém zemědělství

Biodynamika splňuje legislativní požadavky na ekologické zemědělství a jeho produkty lze označovat jako biopotraviny. Dle správné definice je biovíno víno, které se vyrábí z hroznů získávaných z vinné révy pěstované podle pravidel ekologického zemědělství ( dle Nařízení EHS/2092/91 o ekologickém zemědělství a Zákona 242/2000 Sb. o ekologickém zemědělství). Výsledkem je přírodní víno bez syntetických reziuí, jehož výroba proběhla od začátku do konce s maximálním ohledem na životní prostředí. Biodynamické zemědělství splňuje všechny tyto aspekty a navíc ho používání biodynamických přípravků, vlivy Měsíce a ostatních planet a ozdravné impulsy člověka půdě a Zemi posunují o krok dále od zemědělství ekologického. Zatímco ekologické zemědělství se snaží o velmi pozitivní přístup k životnímu prostředí, v podstatě se pouze distancuje od látek, které přírodě škodí. Biodynamický přístup zde přináší látky, které jsou aplikovány jako homeopatické léčivo s primárním cílem uzdravit krajinu zdevastovanou lidským působením.

Biodynamické zemědělství je alternativní způsob hospodaření v zemědělství, který popsal rakouský filosof, pedagog a esoterik Rudolf Steiner v sérii přednášek v roce 1924 na zámku Koberwitz v Německu. Biodynamické zemědělství se řídí především fenomenologií Rudolfa Steinera a jeho naukou o působení a vlivech vesmírných sil na zemědělskou výrobu.

“Bio” znamená ve slově “biodynamické” jak biotické (živé) - ovlivněné a pozměněné živou složkou přírody - biotou, tak i biologické - hospodaření podle zákonitostí přírody. Bílé suché víno vyrobené z odrůdy Xarello. Hrozny se sbírají ručně (8100 kg/ha) a provádí se tak selekce těch nejlepších hroznů, které se budou zpracovávat. Lehce pomleté hrozny se nechávají ležet po dobu 5 dnů při nízké teplotě a teprve pak jsou lisovány na pneumatickém lisu. Vzniklý mošt fermentuje po dobu 19 dní při teplotě 16 °C. Stáří vinic je 30 let.

Popis: Víno má zelenkavě žlutou barvu, středně intenzivní vůni citrusových plodů a květu pomerančovníku. Počáteční nasládlá chuť přechází do příjemné svěžesti díky dobře integrované kyselince a jemné postfermentační perlivosti, propojené chutí citronů a kdoulí.

Snoubení s pokrmem: Velmi vhodné k lehkým úpravám mořských živočichů a ryb z bílého masa. Velmi dobře doprovodí zeleninové saláty, těstoviny a méně výrazné sýry.

Biodynamické pak znamená: využití pozitivních kosmických vlivů k hospodaření v souladu se Steinerem popisovanými zákonitostmi přírody.

Steiner popsal přípravu a použití devíti preparátů (bylinných a minerálních směsí), které podle něj zlepšují úrodnost půdy a odolnost plodin vůči chorobám a škůdcům. Podle Steinera přenášejí tyto preparáty vesmírné síly do půdy. Prepará- ty mají čísla 500 až 508, přičemž první dva se používají jako postřiky plodin a půdy a ostatních sedm se přidává do kompostu. Účinnost těchto preparátů je dlouhodobě zkoumána, především ve vztahu k běžnému ekologickému zemědělství.

Preparáty používáné v biodynamickém zemědělství

• 500: močůvka z kravského hnoje

• 501: křemenný prášek

• 502: květ řebříčku obecného (Achillea millefolium)

• 503: květ heřmánku pravého (Matricaria recutita)

• 504: listy kopřivy dvoudomé (Urtica dioica)

• 505: kůra dubu letního (Quercus robur)

• 506: květ pampelišky lékařské (Taraxacum officinale)

• 507: květ kozlíku lékařského (Valeriana officinalis)

• 508: stonek a listy přesličky rolní (Equisetum arvense) 

 

Vinný list

 

VINAŘSTVÍ PARRA JIMENEZ 

Nachází se ve španělské oblasti, která se jmenuje Castilla La Mancha. Součástí této oblasti je vinařský region Cuenca a v něm pak maličké městečko, které se jmenuje Las Mesas. To je sídlem vinařství Parra Jimenéz, které patří mezi průkopníky ve výrobě bio vín ve Španělsku a od svého vzniku v roce 1993 se věnovalo čistě tomuto stylu produkce. Dnes už jsou tak daleko, že patří mezi pouhých 6 vinařství, která ve Španělsku získala biodynamickou certifikaci DEMETER. O jejich produkty je ve světě takový zájem, že neprodávají ve Španělsku a veškerou produkci vyvážejí. 80% jejich produkce končí na Německém trhu. Oblast Cuency je známá tím, že se zde vyskytují vinice ve vysoké nadmořské výšce a vína VERDEJO a SAUVIGNON BLANC pocházejí z vinic ležících 900-950 m nad hladinou moře. Je zde slunečné a suché podnebí. Díky tomu jsou zde přímo ideální podmínky pro výrobu biodynamických vín. Nevyskytují se tu totiž choroby běžné pro země s vlhkým podnebím a tudíž není nutné použití žádných pesticidů, herbicidů, umělých hnojiv, apod. 

 

Sauvignon Blanc + Moscatel - bílé suché biodynamické víno

Bílé suché biodynamické víno vyrobené z odrůdy SAUVIGNON BLANC. Hrozny se po sklizni lehce pomelou a nechají ležet po dobu 24 hodin, aby pustily šťávu. Následně se vylisují a vzniklý mošt fermentuje v nerezových tancích po dobu přibližně 20 dní při teplotě nepřesahující 20°C.

Popis: Víno má zelenkavě žlutou barvu a intenzivní vůni černého bezu, čerstvě posečené trávy a kopřivového listu. Středně plné tělo s ovocnou chutí a dlouhou dochutí. Příjemnou svěžest dodává vínu lehounké perlení jako pozůstatek z fermentačních procesů a lehce minerální vjem, který je odkazem na vápencové podloží v oblasti Cuency. Má nízký obsah kyselin a celkově pak působí více jako vínopolosuché než suché.

Snoubení s pokrmem: velice dobře se snoubí s mladými sýry, méně tučnými rybami, těstovinami, zeleninovými saláty a smaženou zeleninou.

 

 

Verdejo - bílé suché biodynamické víno

Bílé suché biodynamické víno vyrobené z typicky španělské odrůdy VERDEJO. Hrozny se po sklizni lehce pomelou a nechají ležet po dobu 24 hodin, aby pustily šťávu. Následně se vylisují a vzniklý mošt fermentuje v nerezových tancích po dobu přibližně 20 dní při teplotě nepřesahující 20°C.

Popis: víno má zelenkavě žlutou barvu a intenzivní vůní jasmínu a zeleného jablka. V chuti je plné s tóny citrusových plodů a lehce minerálním nádechem s dlouhou dochutí, který je odkazem na vápencové podloží v oblasti Cuency. Má nízký obsah kyselin a celkově pak působí více jako víno polosuché než suché.

Snoubení s pokrmem: velice dobře se snoubí s ovčími a kozími sýry, zeleninovým rizotem, zeleninovými saláty.

 

 

VINAŘSTVÍ ALBET i NOYA

V roce 1903 se začala historie vinařství Albet i Noya příchodem první generace této rodiny na usedlost zvanou Can Vendell v oblasti Penedés (Katalánsko). Joan Albeti Rovirosa v té době započal obnovu vinic zničených fi loxerou a na americké odnoži VITIS LAMBRUSCA vysázel nové odrůdy na cca 90 Ha vinic.

V roce 1972 Josep Maria Albet i Noya započal jako vůbec první vinař ve Španělsku s experimentální výrobou ekologického vína a v roce 1980 vyrobil první ekologické víno na zakázku pro tehdejší dánský trh. Od té doby bylo jasně dáno jakou cestou se bude vinařství ubírat a od roku 1986 už byly vinice tohoto vinařství 100% ekologické. V současné době vlastní 80,6 Ha vlastních vinic.

Albet i Noya v současnosti tvoří 3 části. Can Vendrell, kde se provádí největší část zpracování a vinifi kace vína. Dále Xapallá což je klimatizované skladiště se stáčecí linkou a sklepy s dubovými sudy, kde vína dozrávají a nejmodernější a nejmladší část zvaná Era, kde se zpracovávají vína nejvyšších řad.

 

Xarello Classic - bílé bio suché

Bílé suché víno vyrobené z odrůdy Xarello. Hrozny se sbírají ručně (8100 kg/ha) a provádí se tak selekce těch nejlepších hroznů, které se budou zpracovávat. Lehce pomleté hrozny se nechávají ležet po dobu 5 dnů při nízké teplotě a teprve pak jsou lisovány na pneumatickém lisu. Vzniklý mošt fermentuje po dobu 19 dní při teplotě 16 °C. Stáří vinic je 30 let.

Popis: Víno má zelenkavě žlutou barvu, středně intenzivní vůni citrusových plodů a květu pomerančovníku. Počáteční nasládlá chuť přechází do příjemné svěžesti díky dobře integrované kyselince a jemné postfermentační perlivosti, propojené chutí citronů a kdoulí.

Snoubení s pokrmem: Velmi vhodné k lehkým úpravám mořských živočichů a ryb z bílého masa. Velmi dobře doprovodí zeleninové saláty, těstoviny a méně výrazné sýry.

 

VINAŘSTVÍ DOMINIO DE PUNCTUM

V roce 2005 začala nová éra v rodině Fernandez Cifuentes. S nástupem nové generace dědiců této rodiny, se od základů změnila filosofie výroby vína, která se začala orientovat na výrobu vína v bio a biodynamickém režimu. V témže roce bylo započato s výstavbou nového vinařství, vybaveného nejmodernějšími technologiemi a dostalo název DOMINO DE PUNCUTM. Po jeho dokončení se začalo nejprve s výrobou bio vín a následným krokem bylo kontaktování německé firmy DEMETER, za účelem přechodu na biodynamický způsob hospodaření. Po dobu tří let byl přidělen ze strany DEMETERU poradce, se kterým se učili v prvních dvou letech, biodynamickým technikám, aby mohli ve třetím roce začít s aplikací, přímo na vinicích. Po třech letech a jednom měsíci uznala firma DEMETER, adekvátnost vydání svého certifikátu a od roku 2012 se mohou vína z Dominio de Punctum pyšnit prestižním logem DEMETER.

Vinařství se nachází v nejrozsáhlejší vinařské oblasti na světě, La Mancha a jejím vinařském regionu, který se jmenuje Cuenca. V Cuence naleznete malé městečko, které se jmenuje Las Pedroněras. To je sídlem Dominio de Punctum. Zvláštností je, že leží ve vysoké nadmořské výšce, 760 m nad hladinou moře a nejvýše položené vinice sahají až do výše, 1000 metrů. V kombinaci s teplým podnebím, kde mají až 2700 slunečných hodin za rok a unikátním písčitě vápenitým půdním složením, patří zdejší vinice, k nejlepším ve Španělsku. K dnešnímu dni obhospodařují 110 Ha. Je to teplá a suchá oblast přímo předurčená ke vzniku vín, vyráběných a pěstovaných, v bio režimu, bez použití hebricidů, pesticidů, umělých hnojiv, syntetických barviv apod. To vše ve vzájemném respektu k přírodě a všemu, co ji tvoří.

 

Chardonnay Selleccion - bílé suché biodynamické víno

Hrozny se sklízejí výhradně v noci, lehce se pomelou a nechávají ležet po dobu tří dnů při teplotě 7 °C, kdy dochází ke kontaktu moštu se slupkami a výsledné víno je pak aromaticky a chuťově pestřejší. Fermentace probíhá v nerezových tancích při teplotě 15 - 17 °C po dobu tří týdnů s následnou malolatkickou fermentací.

Popis: Víno má zelenkavě žlutou barvu se zlatavými odlesky, výraznou vůni exotického ovoce jako žlutý meloun, banán a ananas. Chuť koresponduje s vůní, má tělnatý charakter s tóny zralých banánů a vanilky s dobře integrovanou kyselinkou a dlouhou dochutí.

Snoubení s pokrmem: Víno je vhodné k méně tučným rybám, mladým tvrdým sýrům, telecímu a kuřecímu masu, smažené zelenině.

Úspěchy: Zlatá medaile MILLESIME BIO (Francie - Montpellier). Největší veletrh BIO vín na světě.

 

Cabernet Sauvignon + Merlot - červené suché biodynamické víno

Červené suché biodynamické víno vyrobené ze 70 % odrůdy CABERNET SAUVIGNON a 30 % odrůdy MERLOT. Hrozny se sklízejí výhradně v noci. Macerace a fermentace probíhá v nerezových tancích při teplotě 24 - 27 °C po dobu tří týdnů.

Popis: Víno má rubínově červenou barvu s fialovými odlesky. Intenzivní vůně borůvek a černého rybízu se projevuje i v chuti. Tělnaté, ale velmi harmonicky vyvážené s jemnými taniny a kyselinami. Dlouhé v dochuti.

Snoubení s pokrmem: Ideální v kombinaci s jehněčím, pečeným drůbežím a méně tučným masem, sušenými salámy, klobásami a tvrdými vyzrálejšími sýry.

 

Lobetia Tempranillo

Červené suché víno vyrobené z odrůdy TEMPRANILLO. Hrozny se sbírají výhradně ručně a v noci, potom se také ručně třídí. Pomleté hrozny fermentují v nerezových tancích při teplotě 24-27°C, po dobu 21 dní.

Popis: víno má třešňově červené zbarvení, vysokou viskozitu a čistou, středně intenzivní vůni černého rybízu, lesních plodů a zelené papriky. Chuť je plnější ovocná s lehce kávově-čokoládovým pozadím, dobře integrovanou kyselinou a sametovými taniny.

Snoubení s pokrmem: uzené a grilované maso, grilované uzeniny, středně vyzrálé tvrdé sýry.

Ocenění: Zlatá medaile Chalenge Millésime Montpellier 2013 (Francie), největší veletrh bio vín na světě)

 

VINAŘSTVÍ LA BODEGA DE PINOSO

La Bodega de Pinoso je španělské vinařství pocházející z jižní části Španělska. Městečko, kde se vinařství nachází, se nazývá Pinoso (region Alicante) a má pouhých 7 000 obyvatel.

Vinařství bylo založeno v roce 1932. Od té doby nasbíralo spoustu zkušeností, které se promítají na všech vínech a jejich jedinečném charakteru. 70 % produkce připadá na červená vína a zbylých 30 % na vína bílá a růžová. Velkou zvláštností tohoto vinařství je, že se specializuje na vína v BIO kvalitě. Naprosto dominantní odrůdou vinařství je červená odrůda zvaná MONASTRELL, která je přítomna ve všech druzích červeného a růžového vína.

La Bodega de Pinoso patří mezi tři největší vinařství s ekologickou produkcí vín ve Španělsku. Vinařství se nachází v poměrně vysoké nadmořské výšce 720 metrů nad hladinou moře. Tato oblast vyniká především vysokým počtem slunečných hodin pohybujících se kolem 3 000 za rok, díky čemuž vinná réva krásně dozrává s vysokou cukernatostí. Cukernatost se pak odráží zejména u červených vín na vysokém obsahu alkoholu. Vyšší nadmořská poloha je důležitá pro tvorbu lehkých kyselin, které vznikají při chladnějších nocích. V této oblasti se vyskytují velmi nízké srážky, což přispívá k ideálním podmínkám pro pěstování ekologicky čistých vín, kdy révu prakticky nenapadají žádní škůdci.

 

Vermador Oak Barique červené suché bio víno, ročník 2011

Červené suché víno je vyrobené z nejlepších hroznů odrůdy MONASTRELL pěstovaných na vinicích s „ekologickou certifikací“, tzn. bez použití chemických prostředků. Rmut z těchto hroznů fermentuje v nerezových tancích, kde je neustále přečerpáván, aby se dosáhlo maximálně sytého zabarvení a ovocné vůně. Fermentace probíhá během 2-3 týdnů při teplotě 22-26°C. Víno se nechává zrát v sudech z francouzského dubu po dobu čtyř měsíců.

Popis: víno má granátově červenou barvu s fialovými odlesky
a intenzívní vůní ostružin, borůvek s lehkým nádechem dřeva. V ústech
dává dojem tělnatosti se silnějšími taniny a dlouhou dochutí. Pití tohoto
vína samotného se doporučuje pouze milovníkům vín vyznávajících
říznější projev vína, jinak je lepší si ho vychutnat v kombinaci s jídlem.

Snoubení s pokrmem: víno se doporučuje k masitým pokrmům, salámům, klobásám a grilovanému masu, zajímavá je kombinace s výraznějším ovčím a kozím sýrem.

Úspěchy: DLG TEST ALEMANIA 2007,2008 (NĚMECKO) - stříbrná medaile

         

 

VINAŘSTVÍ VINESSENS

Toto španělské vinařství se nachází v městečku Villena a spadá do oblasti jakostního zatřídění, kterou určuje tzv. Denominación de Origen Alicante. Región Alicante je situován v jihovýchodní části Španělska a samotná Villena leží přibližně 50 km od Středozemního moře. Je zde kontinentálním podnebí, ale s výrazným středozemním vlivem i přes to, že se nachází v nadmořské výšce 600 m nad hladinou moře.

Vinessens obhospodařuje pouze 11 ha vinic, s malou produkcí. Každoročně vyrábí pouze tři druhy vín, která vznikají z odrůd MONASTRELL, SYRAH, CABERNET SAUVIGNON a CHARDONNAY.

Výhodou menší produkce je, že zde můžou klást obrovský důraz na kvalitu a pečlivost od pěstování přes zpracování vinné révy, až po výrobu samotného vína. Díky tomu zde vznikají produkty nenapodobitelného charakteru. Vína, která jsou výrazem jedinečnosti daného regionu a touhy člověka dát vínům punc výjimečnosti.

Majitelé vinařství jsou dva mladí manželé Marta a Andrés a jsou to také oni, kdo provádí všechny druhy prací spojených s produkcí vín. Nutno však dodat, že jsou naprosto špičkově vybaveni nejmodernějšími technologiemi používanými v oblasti vinařství.

 

SEIN - barique červené suché víno, ročník 2011

Červené suché víno vyrobené z 60% odrůdy MONASTRELL a 40% odrůdy SYRAH. Hrozny pocházejí z vinic 35-50 let starých a nacházejí se v nadmořské výšce 550-700 m nad mořem. Z každého keře se poté sklízí pouze 1-1,5 kg hroznů, které jsou následně velice přísně a ručně tříděny, aby se ke zpracování dostaly jen ty prvotřídně kvalitní. Po 17-denním fermentačním procesu se nechává víno zrát v dubových sudech po dobu 12 měsíců. Odrůda MONASTRELL zraje v sudech o objemu 500 litrů a SYRAH v sudech o objemu 225 litrů. Tímto způsobem je kladen důraz na aromatické vjemy ovocného a minerálního rázu, protože větší objem sudu zaručuje menší styčnou plochu mezi vínem a dřevem, tudíž typické projevy tzv. barique jsou zde potlačeny. Po ukončení zrání v sudech se vína smíchají a nechávají několik měsíců ležet v nerezových tancích, než jsou následně stáčeny do lahví bez filtrace.

Popis: víno má třešňově červenou barvu s fialovými odlesky. Intenzivní vůně zralých švestek, třešní a koření jako rozmarýn či hřebíček. V pozadí jemné tony kakaa, hořké čokolády a lékořice. V chuti vyniká plností a tělnatosti s projevy až marmeládové chuti, výraznějšími taniny, dobře integrovanou kyselinkou a velmi dlouhou dochutí. Excelentní víno za velice přijatelnou cenu.

Snoubení s pokrmem: víno je velice vhodné k hovězím steakům a zvěřině.

 

VINAŘSTVÍ BODEGAS ARRAEZ

Vinařství se nachází v jihovýchodní části Španělska, ve vinařském regionu DO Valencia a sídlí v malém městečku Font de La Figuera. Historie vinařství se započala v roce 1950, kdy bylo založeno Donem Antonio Arraezem. Vlastní 30 Ha vlastních vinic a část hroznů vykupují od okolních pěstitelů. Všechny vinice se nachází v nadmořské výšce, oscilující mezi 600-800 metry, nad hladinou moře. Suché a slunečné kontinentální klima je výrazně ovlivněno blízkostí moře (vzdálenost 90 km) a v kombinaci s velmi vápenitým podložím, s nízkým obsahem organických látek, mají ideální podmínky pro pěstování a produkci vín, bez použití herbicidů, pesticidů, umělých hnojiv, apod. I když nejsou oficiálně certifikovaní, všechny produkty u nich vznikají v bio kvalitě a zachovávají a ctí respekt k přírodě, ve které žijí a do které svým působením zasahují.

Největší zlom ve vinařství nastal s nástupem Toniho Arraeze do čela vinařství. Toni je syn zakladatele Dona Antoniho Arraeze a s jeho příchodem, jakožto mladým enologem, přišlo  rozhodnutí, že bude produkovat  vína, kterými osloví především mladou generaci lidí anebo generaci, která se i přes pokročilý věk, cítí být stále mladá. Důkazem jeho filosofie jsou projekty jako "Vivir sin dormir" (Žít bez spánku) nebo "Mala Vida" (Hříšný život). S charakterem jeho vín po stránce chuťové, musí jít ruku v ruce i příběhy, které umisťuje na své etikety. Právě chuť a jedinečný příběh vína Mala Vida byl natolik efektní, že se pyšní titulem "nejprodávanější víno" v oblasti DO Valencia a rovněž v síti luxusních londýnských restaurací "La Ibérica", je Mala Vida nejoblíbenějším vínem.

 

Mala Vida (Hříšný život) - barique červené suché víno, ročník 2012

Víno je vyrobeno ze čtyř odrůd: Monastrell, Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Syrah. První dvě odrůdy pocházejí z vinic o stáří více jak 30 let a Cabernet se Syrahem z vinic mladších - okolo 15 let. Tyto varianty se smíchají dohromady rovným dílem a nechávají zrát v dubových sudech z francouzských a maďarských dubů o objemu 225 litrů, s různými úrovněmi vypálení. Tři měsíce leží víno v nevypálených sudech, tři měsíce ve středně vypálených a dva měsíce v silně vypálených sudech. Fermentace probíhala v nerezových tancích při teplotě 28 °C po dobu 25 - 30 dnů.

Popis: Víno má třešňově červené zabarvení s výraznou vůní ostružin a černého rybízu doprovázenou tony čokolády, kakaa, toustu, karamelu a vanilky. Výše uvedené tóny se projevují i v chuti, zpočátku je výrazná taninově plná přecházející do typické barikové nazrálosti s dlouhou dochutí, ale velice příjemnou pitelností. Díky takto výjimečnému charakteru není víno nutné snoubit s pokrmem, ale velice dobře se pije i samotné a jako jedno z mála vín barikového typu se může servírovat při nižší teplotě - okolo 10 - 11 °C, tedy i v letních dnech osvěží.

Snoubení s pokrmem: Skvěle se hodí ke všem variantám středně vyzrálých sýrů, jehněčímu, telecímu masu, kořenitějším a grilovaným úpravám jídel.

 

Mimo nabídku španělských biodynamických vín nabízíme také Cavu.

Cava Bon Aval brut - suchý sekt 0,75l

Španělské šumivé víno Cava. Je vyrobené tradiční metodou Champenoise (zrání vína v láhvy, u této Cavy 9 měsíců z odrůdy Macabeo) po vzoru Champagne. Cava vám pozvedne jakoukoli sváteční atmosféru. Obsah alkoholu: 11,5%